Medarbejdere

Ledelse


Anne 2019_grå.jpg




Anne Lindø
Centerchef
T 4511 5108
anne.lindoe@regionh.dk

​Psykologer

Lone 2019.jpg



Lone Fjeldborg
Behandlingsansvarlig neuropsykolog
Specialist i klinisk børneneuropsykologi
M 5130 5861
lone.fjeldborg@regionh.dk
Anja Rasmussen 2019.jpg



Anja Rasmussen
Neuropsykolog
M 2937 5731
anja.rasmussen.02@regionh.dk
Marie-Louise 2019.jpg



​Marie-Louise Smidt Proschowsky
Neuropsykolog
M 2363 8679
marie-louise.smidt.proschowsky@regionh.dk





Siv Johannsen
Psykolog
M 2144 6009
siv.johannsen@regionh.dk

​Fysioterapeuter


Janne 2019.jpg



​Janne Østergaard Pedersen
Fysioterapeut
M 2974 4703
janne.oestergaard.pedersen@regionh.dk

Henriette 2019.jpg



Henriette Billeskov Larsen
Fysioterapeut
M 2145 2679
henriette.billeskov.larsen@regionh.dk

Sandie 2019.jpg




Sandie Bendix
Fysioterapeut
M 2974 4708
sandie.bendix@regionh.dk
​   


​Ergoterapeuter 



Anette 2019.jpg




Anette Granhøj
Ergoterapeut
M 5130 5874
anette.granhoej.christoffersen@regionh.dk


Louise 2019.jpg



Louise Ehrbahn
Ergoterapeut
M 2052 3702
maria.louise.ehrbahn@regionh.dk


Karina 2019.jpg



Karina Dahl Hansen
Ergoterapeut
M 2974 4702 
karina.dahl.hansen@regionh.dk







Signe Quist Hansen
Ergoterapeut
M 2145 0373
signe.quist.hansen@regionh.dk


​Logopæder






​Lise Vide Petersen
Logopæd
M 2974 4694
lise.vide.petersen@regionh.dk



Kristine 2019.jpg




​Kristine Haugaard
Logopæd
M 2152 5008
kristine.haugaard@regionh.dk

​Speciallærere



Jannie 2019.jpg




Jannie Johansen
Speciallærer
M 2974 4707
JJOH0172@regionh.dk



Christian 2019.jpg



​Christian Jørgensen
Speciallærer
M 2974 4803
christian.joergensen.06@regionh.dk





​Mia Volstrup Petersen
Speciallærer
M 2144 5978
mia.volstrup.petersen@regionh.dk

​Pædagoger



Kis 2019.jpg
​​


Kis Lund
Neuropædagog
M 2974 4893
kis.lund@regionh.dk

    
Lisbeth 2019.jpg


​Lisbeth Skjoldager
Neuropædagog
M 5130 5658
lisbeth.skjoldager@regionh.dk


​Administration


Sofie 2019.jpg




Sofie Hur Reimers
Kvalitets- og Udviklingskonsulent
M 2345 2178
sofie.hur.reimers.01@regionh.dk

Susanne 2019.jpg




Susanne Schrøder
Administrativ medarbejder - visitation
T 4511 5100
susanne.schytte.schroeder@regionh.dk




Lilian Adamsen.jpg
    



​Lilian Adamsen
Økonomimedarbejder 
T 4511 5106
lilian.adamsen@regionh.dk 









Krestine Andersen
Kontorassistent
T 4511 5100
krestine.andersen@regionh.dk


​Køkken



Lena 2019.jpg



Lena Thaysen
Kostfaglig medarbejder
T 4511 5107
lena.ann-charlotte.thaysen@regionh.dk




Redaktør