Medarbejdere

Ledelse


Anne 2019_grå.jpg




Anne Lindø
Centerchef
T 4511 5108
anne.lindoe@regionh.dk

​Psykologer

Lone 2019.jpg



Lone Fjeldborg
Behandlingsansvarlig børneneuropsykolog
Specialist i klinisk børneneuropsykologi
M 5130 5861
lone.fjeldborg@regionh.dk
Anja Rasmussen 2019.jpg



Anja Rasmussen
Børneneuropsykolog
Specialist i klinisk børneneuropsykologi
M 2937 5731
anja.rasmussen.02@regionh.dk
Marie-Louise 2019.jpg



​Marie-Louise Smidt Proschowsky
Specialist i klinisk børneneuropsykologi
M 2363 8679
marie-louise.smidt.proschowsky@regionh.dk





Siv Johannsen
Neuropsykolog
M 2144 6009
siv.johannsen@regionh.dk


     




Signe Hartvig Petersen
Børneneuropsykolog
Specialist i klinisk børneneuropsykologi
M 4041 3355
signe.hartvig.petersen.01@regionh.dk

​Fysioterapeuter


Janne 2019.jpg



​Janne Østergård Pedersen
Fysioterapeut
M 2974 4703
janne.oestergaard.pedersen@regionh.dk





Sandie Bendix
Fysioterapeut
M 2974 4708
sandie.bendix@regionh.dk


           




Charlotte Amalie Overgaard
Fysioterapeut
M 2145 0453
charlotte.amalie.overgaard.01@regionh.dk 

​   

​Ergoterapeuter 







Anette Granhøj
Ergoterapeut
M 5130 5874
anette.granhoej.christoffersen@regionh.dk


Louise 2019.jpg



Louise Ehrbahn
Ergoterapeut
M 2052 3702
maria.louise.ehrbahn@regionh.dk





Ida Louise Nedergaard
Ergoterapeut
M 2974 4702
ida.louise.nedergaard@regionh.dk





Michala Fischer Andersen
Ergoterapeut

michala.fischer.andersen@regionh.dk


​Logopæder







​Lise Vide Petersen
Audiologopæd
M 2974 4694
lise.vide.petersen@regionh.dk



Kristine 2019.jpg



​Kristine Haugaard
Audiologopæd
M 2152 5008
kristine.haugaard@regionh.dk

​Speciallærere



Jannie 2019.jpg



Jannie Johansen
Speciallærer og skolekonsulent
M 2974 4707
JJOH0172@regionh.dk



Christian 2019.jpg



​Christian Jørgensen
Speciallærer og skolekonsulent
M 2974 4803
christian.joergensen.06@regionh.dk





​Mia Volstrup Petersen
Speciallærer og skolekonsulent
M 2144 5978
mia.volstrup.petersen@regionh.dk

​Pædagoger



Kis 2019.jpg
​​


Kis Lund
Neuropædagog
M 2974 4893
kis.lund@regionh.dk

    
Lisbeth 2019.jpg



​Lisbeth Skjoldager
Neuropædagog
M 5130 5658
lisbeth.skjoldager@regionh.dk







Simone Lohmann Rasmussen
Socialpædagog
M 2013 6055
simone.lohmann.rasmussen@regionh.dk

​Medhjælpere






Sarah Bodolin Linde
sarah.bodolin.linde@regionh.dk 





Cecilie Holm Jæger
cecilie.holm.jaeger@regionh.dk

​Administration






Sofie Hur Reimers
Kvalitets- og Udviklingskonsulent
M 2345 2178
sofie.hur.reimers.01@regionh.dk
​         



Line Wod Weien
Adminstrativ medarbejder 
M 2130 7829
​line.weien@regionh.dk



Susanne 2019.jpg



Susanne Schrøder
Administrativ medarbejder - visitation
M 3053 7418
susanne.schytte.schroeder@regionh.dk







​Lilian Adamsen
Økonomimedarbejder 
M 3050 2676
lilian.adamsen@regionh.dk 





​Køkken







Iben Jensen
Kostfaglig medarbejder
T 4511 5107
iben.jensen@regionh.dk 




Redaktør