Ny kontaktside

​Her tester vi en ny kontaktside


​Ledelse


Kristian Mainz
Centerchef

T 4511 7701  M 5129 6498​​
kristian.mainz@regionh.dk


Ida Geertsen
Funktionsleder - IT
T 4511 7740 M 2927 9124
ida.geertsen@regionh.dk


​Julie Ystrøm
Funktionsleder
T 4511 4607 M 4085 5042
julie.ystroem@regionh.dk



Jakob Katz
Funktionsleder
T 4511 7708 M 2440 0476
jakob.katz@regionh.dk

​​​

Kate Sandberg
Funktionsleder - økonomi
T ​4511 7704 M 3034 2288
​kate.sandberg@regionh.dk

Konsulenter

​A B C D E G H J K L M N P R S T U V


Anders Davidsen 
​​IKT-konsulent i hjerneteamet
T 4511 7726 M 5129 6497
anders.davidsen@regionh.dk


​​
Ann-Christin Sommer 
Audiologopæd i høreteamet
T 4514600
ann-christin.sommer@regionh.dk



Anne-Marie Lund Andersen
Audiologopæd i høreteamet
T 4514600
anne-marie.lund.andersen@regionh.dk


Anita Munch Reul 
Logopæd/teamkoordinator for hjernerystelse og demens
T 4511 4555​
anita.munch.reul@regionh.dk



Anne Friederike Rabe 
Logopæd i taleteamet
T 4511 4563
anne.friederike.rabe@regionh.dk



Annette Boye Hansen
Neurooptometrist i syn-voksenteamet
T 4511 7728
annette.boye.hansen@regionh.dk
 
AnnetteRoneklint2017 120x135.jpg

​Annette Roneklint Johansen 
Logopæd i taleteamet
T 4511 4773
annette.roneklint.johansen@regionh.dk

​​

Benny Andersen
IKT-konsulent i syn-voksenteamet
T 4511 7763 
benny.andersen.01@regionh.dk



Bente Dalby Johannesen
Logopæd i taleteamet
T 4511 4777
bente.dalby.johannessen@regionh.dk



Birgitte Retz Hansen
Specialoptiker i syn-voksenteamet
T 4511 7720
birgitte.hansen.10@regionh.dk



Britta Chrintz 
Synskonsulent og teamkoordinator i børne- og ungeteamet
T 4511 7731 M 3070 6488
britta.chrintz@regionh.dk



Carsten Jørgensen
Synskonsulent i syn-voksenteamet
T 4511 7771 
carsten.joergensen@regionh.dk



Cathrine Haxthausen
IKT-konsulent i syn-voksenteamet
4511 775
cathrine.haxthausen@regionh.dk



Charlotte Fabricius 
Neuropsykolog i hjerneteamet
T 4511 4763
charlotte.fabricius@regionh.dk



​Charlotte Krogh 
Logopæd i hjerneteamet
T 4511 4557
charlotte.krogh.01@regionh.dk



Charlotte Lange Møller 
Audiologopæd i taleteamet
T 4511 4656
charlotte.lange-moeller@regionh.dk




Charlotte Kromann Bjørn
Fysioterapeut i taleteamet
T 4511 4570
charlotte.kroman.bjoern.01@regionh.dk



Ditte Thornfeldt Højland 
Audiologopæd i høreteamet
T 4514600
ditte.thornfeldt.hoejland@regionh.dk




​Dorte Lundgaard 
Audiologopæd og teamkoordinator i høreteamet
T 4514600
dorte.lundgaard@regionh.dk



Eva Madsen 
Synskonsulent i børne- og ungeteamet
​M 2022 4848
eva.madsen@regionh.dk



Gitte Veje
Audiologopæd i høreteamet og døvekonsulent
T 4514600
gitte.veje@regionh.dk



Gry Zornhagen 
Neuropsykolog i hjerneteamet
T 4511 4753 
gry.zornhagen@regionh.dk



Helle Jørgensen 
Logopæd i taleteamet
T 4511 4562
helle.joergensen.02@regionh.dk



​Hrafnhildur Geirsdóttir
Audiologopæd i høreteamet
T 4511 4600
hrafnhildur.geirsdottir@regionh.dk



Julie Nørholt Laustrup 
Audiologopæd i høreteamet
T 4514600
julie.noerholt.laustrup@regionh.dk




June Gudnitz
Audiologopæd i høreteamet
T 4514600
june.gudnitz@regionh.dk




Kirsten Kobberø
Specialoptiker og mobility-instruktør i syn-voksenteamet
T 4511 7721
Tlf. tid man. ons. og fre. 8.30-10.00
kirsten.kobberoe@regionh.dk




Kirsten Staur
Audiologopæd i høreteamet
T 4514600
kirsten.staur@regionh.dk




Lisbeth Gade Jørgensen
Synskonsulent i syn-voksenteamet
T 4511 7725
lisbeth.gade.joergensen@regionh.dk

​​
​​
Lone Dyekjær
Synskonsulent i syn-voksenteamet
T 4511 7729
lone.dyekjaer@regionh.dk​




Lone Larsen 
Konsulent og teamleder i hjerneteamet
4511 4663 M 2934 3795
lone.larsen.02@regionh.dk​



Mai Britt Jensen
Synskonsulent og teamkoordinator i syn-voksenteamet
T 4511 7723
mai.britt.jensen.02@regionh.dk



Maj-Britt Leifelt Olsen
Specialkonsulent
T 4511 7714 M 3070 5488
maj-britt.leifelt.olsen@regionh.dk



Maria Vinberg Andersen
Logopæd  i hjerneteamet
T 4511 4781 
maria.vinberg.andersen@regionh.dk​​


Marianne Møllekær
Synskonsulent i børne- og ungeteamet

marianne.moellekaer@regionh.dk



Marianne Olesen
Synskonsulent i syn-voksenteamet
T 4511 7727 
marianne.olesen.02@regionh.dk



Maya R. Sørensen
IKT- og synskonsulent i synsteamet
T 4511 7722
maya.brit.rathmann.soerensen@regionh.dk



Merete Westh Risager 
Logopæd i taleteamet
T 4511 4780
merete.westh.risager@regionh.dk



Mette Bjørn Kaae
Audiologopæd i høreteamet
T 4514600
mette.bjoern.kaae@regionh.dk



Mette Jul
Logopæd i hjerneteamet
T 4511 4574 M 5141 2050
mette.jul@regionh.dk



Mette Weinreich Daugaard
Logopæd i taleteamet
M 3051 7936
mette.weinreich.daugaard.04@regionh.dk



Mia Wolf 
Logopæd i hjerneteamet
T 4511 4556 M 5160 4093
mia.wolf@regionh.dk​



Nese Gül Sahin
Logopæd i hjerneteamet
T 4511 4560
nese.guel.sahin@regionh.dk



Nina Rygård Andersen
Neuropsykolog i hjerneteamet
411 45 71
nina.rygaard.andersen@regionh.dk



Pernille Geisler
Synskonsulent i børne- og ungeteamet
T 4511 7748 M 2374 4520
pernille.geisler@regionh.dk


​Pernille Høxbro Missel
IKT-konsulent i hjerneteamet

pernille.hoexbro.missel@regionh.dk
pernille.geisler@regionh.dk



Pernille Illum Petersen
Neuropsykolog i hjerneteamet
T 45 11 45 75
pernille.iIllum.petersen@regionh.dk



Pia Dorthe Rasmussen 
Konsulent i hjerneteamet
4511 4569
pia.dorthe.rasmussen@regionh.dk​​



Pia Flinck
IKT-konsulent i børne- og ungeteamet
T 4511 7743 M 24644518
pia.flinck@regionh.dk



​Pia Nemholt 
IKT-konsulent i synsteamet og læse-staveteamet
T 4511 7766
pia.nemholt@regionh.dk



Runa H. Christensen
Synskonsulent i syn-voksenteamet
T 4511 7724
runa.haaning.christensen@regionh.dk



Saban Bilanovic
Audiologopæd i høreteamet
T 4511 4600
saban.bilanovic@regionh.dk



Sanne Koppeschaar
Synskonsulent i børne- og ungeteamet
M 2367 7114​

sanne.otterstad.koppeschaar@regionh.dk



Sanne Schuwendt Andersen
Logopæd i hjerneteamet
T 4511 4567
sanne.schuwendt.andersen.01@regionh.dk



Sarah Fürst
IKT-konsulent i læse-stave-matematik-teamet
T 4511 7764
sarah.fuerst@regionh.dk



Sille Nivi Rindom Nielsen
Logopæd i hjerneteamet
T 4511 4564
sille.nivi.rindom.nielsen.01@regionh.dk ​



Stella Thomsen 
IKT-konsulent
T 4511 7770 M 5150 2969
stella.thomsen@regionh.dk


Stine D. Christiansen
Specialoptiker i synsteamet
T 4511 7756
stine.daugaard.christiansen@regionh.dk



Susanne Carlsen 
Logopæd i hjerneteamet
4511 4565
susanne.carlsen.01@regionh.dk​​​



Susanne Lundquist
Synskonsulent i syn-voksenteamet
T 4511 7746
susanne.lundquist.01@regionh.dk



Susanne Meier-Nielsen
Logopæd og teamkoordinator i taleteamet
T 4511 4783​
susanne.meier-nielsen@regionh.dk



Søren Vintergaard 
IKT-konsulent i hjerneteamet
T 4511 7765 M 2937 1144
soeren.vintergaard@regionh.dk



Tanja Rasmussen
Synskonsulent i børne- og ungeteamet
T 45 11 77 39 M 24 82 34 52
tanja.rasmussen.02@regionh.dk



Trine Mindegaard 
Synskonsulent i børne- og ungeteamet
T 4511 7744 M 6124 2757
trine.mindegaard@regionh.dk



Ulla Eichenauer
IKT-konsulent i børne- og ungeteamet
T 4511 7745 M 3070 9688
ulla.eichenauer​@regionh.dk




Vibeke Andersen
Optometrist i syn-voksenteamet
T 4511 7730
vibeke.andersen.04​@regionh.dk

​Administration


​Annette Naumann Hansen 
Administrativ sagsbehandler ​i børne- og ungeteamet
T 4511 4612
annette.naumann.hansen@regionh.dk



Annette Bieńczak Winther
Administrativ sagsbehandler
 i​ hjerne- og taleteamet
T 4511 4552
annette.bienczak.winther@regionh.dk



Christina Samantha Johansen

Administrativ sagsbehandler
 i læse-stave- og syn-voksenteamet
T 4511 7755
christina.samantha.johansen@regionh.dk



Heidi Jørgensen
Administrativ sagsbehandler
 i syn-voksenteamet
T 4511 7751 M 2483 2939​
heidi.joergensen.02@regionh.dk


Kristina Baagøe
Administrativ sagsbehandler
 i høreteamet
og receptionen​
T​ 4511 4751
kristina.baagoee@regionh.dk


Kristina Dyrholm
Administrativ sagsbehandler
 i høreteamet
T 4511 4761​
kristina.dyrholm@regionh.dk



Marianne Hedegaard Lyng
Administrativ sagsbehandler i høreteamet
T 4511 4700
marianne.hedegaard.lyng@regionh.dk


​​
Naomi Sandberg Lau
Administrativ sagsbehandler i høreteamet
T 4511 4702
naomi.sandberg.lau@regionh.dk​


Pia Sandberg Skotte
Administrativ sagsbehandler
 i hjerne- og taleteamet
T 4511 4771
pia.sandberg.skotte@regionh.dk





​Stab


Bente Petersen
Løn- og personale
T 4511 7703 
bente.petersen.02@regionh.dk



​Camilla Kofoed
Økonomimedarbejder
T 4511 7705
camilla.kofoed@regionh.dk



Henrik Hamborg 
IT-supporter
T 4511 7742 M 4020 2748
henrik.hamborg@regionh.dk


Mariam Saad Fadhil 
Økonomimedarbejder
T 4511 7706
mariam.saad.fadhil@regionh.dk


Mario Mallia
IT-konsulent
T 4511 4609 M 2923 7555
mario.mallia@regionh.dk



​Monim Munir
IT-supporter
M 4511 4600
momin.munir@regionh.dk



Qasir Munir
IT-supporter
T 45 11 77 49
Tlf. tid: mandag fra 9.30-12.00
qasir.munir@regionh.dk



Rikke Klein
Kommunikationsmedarbejder 
T 4511 4648​ 
rikke.klein@regionh.dk

​Intern service 

Armagan Coban 
Rengøring Ballerup


Erik Petersen 
Køkken og service 
T 2144 8233 
erik.petersen.01@regionh.dk


Flemming Grættrup
Hjælpemiddelansvarlig
T 4511 4766
flemming.graettrup@regionh.dk





Hanne Friborg
Ejendomsservicetekniker-elev
T 45 11 46 14
hanne.friborg@regionh.dk




Henning Knuhtsen
Skolebetjent
T 4511 7769 M 3070 6388​
henning.pia.mose.knuhtsen@regionh.dk




Kent Yder
Lagermedarbejder
T 4511 4600
kent.yder@regionh.dk



Lars Nielsen 
Skolebetjent
T 4511 4611 M 2924 1636
lars.nielsen.06@regionh.dk

​​

Vantana Reinhard 
Rengøring Hellerup
















Redaktør