Kontakt

Rønnegård​​​
​Strø​vej 89 ​​- 95​
3330 Gørløse​​​​​​
Tlf: 38 61 91 00
roennegaard@hav1.regionh.dk

Åbningstider administration​:
mandag - torsdag: 9-11 og 14-15​
fredag: 9-11​​

​​GLN/EAN-nr.: 5798001155724



 Digital post/mail

Digitale he​n​v​​e​nd​else​r med ​​​​
p​ersonfølsomme data skal sendes ​via
sikker ​post
.​

Borgere og pårørende skal sende digital post via
borger.dk. 

Kommuner kan bruge vores ​sikre postkasse, hvis
kommunen har en sikker post klient. 
Sikker postkasse: roennegaard@hav1.regionh.dk

​Administration og ledelse
Forstander
Anne Thom​sen
tlf.​ 38 61 91 03 / 24 26 01 ​94​
anne.thomsen@regionh.dk

​Stedfortræder og daglig leder for Dagtilbud
Michael Stenkvist
tlf. ​38 61 91 02 / 27 82 38 24

michael.stenkvist@regionh.dk

Afdelingsleder for Botilbuddene ​​
Line Selch Sørensen
tlf. 51 40 83 08
line.selch.soerensen@regionh.dk 

Afdelingsleder for Tyringevej 11 og 13
Rasmus Rasmussen
tlf. ​24 26 01 17
rasmus.rasmussen@reg​ionh.dk

Afdelingsleder for Særforanstaltninger
Peter Harbo Jakobsen
tlf. 24 20 99 85
peter.harbo.jakobsen@regionh.dk

Arbejdstidstilrettelæggelse
Mariann Jørgensen​
tlf. 38 61 91 05/21 60 55 02
mariann.d.joergensen@regionh.dk

Administrative medarbejdere
Lene Jo Skaarup
tlf. 38 61 91 01
lene.jo.skaarup.01@regionh.dk

Tanja Dan
tlf. 38 61 91 06
tanja.dan@regionh.dk

Lene Wiinblad Hartvigsen
tlf. 38 61 91 00
lene.wiinblad.hartvigsen@regionh.dk

Ejendomsdrift
Morten Skjærbæk
tlf. 38 61 91 04/51 44 71 20
morten.skjaerbaek@regionh.dk

Kenneth Thomsen
tlf. 38 61 91 04/23 31 08 19
kenneth.thomsen@regionh.dk 

Hvis du vil klage

Har du en oplevelse af, at du – eller en af dine pårørende – ikke har fået en tilfredsstillende behandling på Rønnegård, hører vi gerne fra dig.

Du skal i første omgang henvende dig  til os. Hvis du henvender dig skriftligt, får du svar inden for fire uger.

Hvis du ikke er tilfreds med svaret fra tilbuddet, kan du kontakte Den Sociale Virksomheds Fællesadministration. Henvendelsen skal ske skriftligt til sociale@regionh.dk  

Du får skriftligt svar på din henvendelse fra Fællesadministrationen inden for fire uger. 


Botilbu​ddene
​Solsikken​tlf. 51 31 56 34
​Stokrosen​tlf. 51 31 56 57
​Huml​en 1tlf. ​51 31 56 58
​Humlen 2tlf. ​51 31 54 53
​Tyringevej 13tlf. ​24 87 99 38

Særforanstaltninger

​Løvstikken​tlf. 29 77 87 04
​Pilehuset​tlf. 24 26 02 89
​Lupinentlf. 24 87 97 62​
​Tyringevej 11​tlf. 20 23 45 21 / 24 26 01 34

​Dagtilbud​​

​Værkstedet​tlf. 51 31 56 31
Redaktør