Direktion og medarbejdere i fællesadministrationen

​​

​Direktion​


38 66 69 50 / 29 66 73 12





Sekretariat

Jette Nemming
Chefkonsulent
Tlf.: 38 66 69 66 / 28 11 61 49
Mail: jette.nemming@regionh.dk

Caroline Winkel
Kommunikations- og presseansvarlig chefkonsulent
Tlf:: 38 66 69 58 / 61 68 24 95

Sanne Tuxen 
Sekretær

​Tlf.: 38 66 69 51
Mail: sanne.borup.tuxen@regionh.dk

HR- og arbejdsmiljø

Mette Moestrup Bergmann 
Juridisk chefkonsulent
Tlf.: 38 66 69 61 / 20 12 60 78
Mail: mette.moestrup.bergmann@regionh.dk

Mark Henriksen
Forhandlingschef
Tlf.: 38 66 69 62 / 40 46 04 65
Mail: mhe@regionh.dk 

Lotte Bjerre Larsen
chefkonsulent, arbejdsmiljø
Tlf.: 38 66 69 53 / 51 31 88 23
Mail: charlotte.bjerre.larsen@regionh.dk

Faglig kvalitet 

Lisbeth Bust
Udviklings- og kvalitetskonsulent
Tlf.: 38 66 69 67 / 20 12 60 51 
Mail: lisbeth.bust.hansen.01@regionh.dk

Jette Pedersen
Chefkonsulent
Tlf.: 38 66 69 64 / 20 12 65 53
Mail: jette.kristine.pedersen@regionh.dk 

Susanne Lundin
Faglig konsulent
Tlf.: 38 66 69 63 / 20 12 58 89
Mail: suslun07@regionh.dk

Helle Gade Fisker
Chefkonsulent
Tlf.: 24 43 41 99
Mail: helle.gade.fisker@regionh.dk

Lone Betina Damsø
Chefkonsulent
​​Tif.: 38 66 69 65 / 21 57 69 34
Mail: lone.betina.damsoe@regionh.dk

​Morten Kronholm
Velfærdsteknologikonsulent
​Tlf.: 38 66 69 68 /42 61 05 04
Mail: morten.kronholm@regionh.dk

Økonomi og styring
Anja Grumstrup
Økonomichef
Tlf.: 38 66 69 55 / 91 16 98 30 
Mail: anja.dalbech.grumstrup@regionh.dk 

Peter E. Høy
Specialkonsulent, økonomi
Tlf.:  38 66 69 59
Mail:  peter.evendorf.hoey@regionh.dk

Lotte Enevoldsen
Økonomikonsulent
Tlf.: 38 66 69 69
Mail: lotte.enevoldsen@regionh.dk

Sebastian Christensen
Økonomispecialist
Tlf.: 38 66 69 52
Mail: sebastian.christensen@regionh.dk

​Sofie Kragskov Christiansen 
Økonomispecialist
Tlf.: 38 66 69 57
Mail: sofie.kragskov.christiansen.01@regionh.dk

Helene Hald Christensen
Økonomikonsulent
​Tlf.: 38 66 55 21
Mail: helene.hald.christensen@regionh.dk

Jakob Asschenfeldt
Chefkonsulent
Tlf.: 38 66 69 64
Mail: jakob.asschenfeldt@regionh.dk

Peter Selin Christiansen
Økonomikonsulent
Tlf.: 38 66 54 01
Mail: peter.selin.christiansen@regionh.dk

Jesper Sjølund
Projektleder
Tlf.: 45 11 22 03 / 29 25 99 06 
Mail: jesper.sjoelund@regionh.dk

Kasper M. Ahlmann-Ohlsen
Projektleder
Tlf.: 27 16 77 27
Mail: kasper.michael.ahlmann-ohlsen@regionh.dk

 

Redaktør