Gå til hovedindhold

​​​​​​​​​​​​​​​​

Tour De Bredegaard i solskin og højt humør

Årets Tour De Bredegaard var discipliner, der gav smil på læben og sved på panden, god stemning, dejlig mad og skønt vejr. 

Vent...

​​

Sommeren er over os og en af de tilbagevendende sommerbegivenheder på Bredegaard, er Tour De Bredegaard. En aktivitetsdag hvor beboere og brugere i hold dyster mod hinanden i forskellige sjove og lidt hårde discipliner, som alle kan være med til.

Årets Tour De Bredegaard blev afholdt d. 25. juni og disciplinerne var cykelløb (også for kørestolsbrugere), rejse-sætte-sig/håndcykel, længdekast, trappeøvelse og stafet. Solen skinnede fra en skyfri himmel og stemningen var i top. Inden vinderholdet blev udråbt og fik diplom og medalje, blev der serveret grillmad, kolde øl og sodavand. Sikke en dejlig dag.


​​


​​

​​



Redaktør

Kommentarer 

Du skal være logget ind for at benytte denne funktionalitet.

Opret profil
RSS kommentarspor Tilmeld kommentarspor

 

Klik for at scrolle op eller ned p� siden G� til toppen af siden