​​​

Forstander, Administration og Stab



Frank Hedegaard

Forstander
Telefon: 45 11 84 12




​Administration

E-mail til teamet: bredegaard-administration.den-sociale-virksomhed@regionh.dk


Kirsten DonsKirsten Dons
Assistent
Løn og Personale
Telefon: 45 11 84 13


Karin Jørgensen 
Karin Jørgensen
Assistent 
Økonomi
Telefon: ​45 11 84 15
Margit JensenMargit Jensen
Fuldmægtig
Økonomi
Telefon: 45 11 84 14

Stab 



Karina Lykke Nielsen
Karina Lykke Nielsen
Pædagogisk konsulent og
Supervisor (certificeret hos Susan Hart i NeuroAffektiv udviklingspsykologi)
Telefon: 21 43 55 18
E-mail: karina.lykke.nielsen@regionh.dk
Maria Kümmel Nielsen
​Maria Kümmel Nielsen​
Udviklingskonsulent​
Telefon: 29 38 14 80
E-mail: maria.kuemmel.nielsen@regionh.dk
Anne Krag
Anne Krag
Synskonsulent og ADL-og mobilityinstruktør
Telefon: 24 40 02 75
E-mail: anne.krag@regionh.dk




Heidi Stener LarsenHeidi Stener Larsen
Konsulent - IT og velfærdsteknologi
Telefon: 23 25 95 92
E-mail: heidi.stener.larsen@regionh.dk
Ninasofie Rasmussen
Ninasofie Rasmussen
Ergoterapeut og
Klinisk vejleder i ergoterapi
Telefon: 51 42 39 63
E-mail: Ninasofie.rasmussen@regionh.dk


Mette Bøgelund KruseMette Bøgelund Kruse
sundhedsfaglig konsulent,
sygeplejerske
E-mail: mette.boegelund.kruse@regionh.dk
​​

Redaktør