​​

Kontakt

​På siden her finder du kontaktinformationer på alle relevante områder hos 3Kløveren.​

Find vej​​

Klik på billedet for at finde vej og rutevejledning til 3 Kløveren (åbner Google Maps i ny fane)


 Digital post/mail

Digitale he​n​v​​e​nd​else​r med ​​​​
p​ersonfølsomme data skal sendes ​via sikker ​post
.​

Borgere og pårørende skal sende digital post via borger.dk. 

Kommuner kan bruge vores ​sikre postkasse, hvis kommunen har en sikker postklient. 
Sikker postkasse: 3kloeveren@regionh.dk

3Kløveren - Margueritten og Åbjerggård
Telefon: 38 66 80 00
Margueritten
Smakkevej 1
3070 Snekkersten

Åbjerggård
Åbjergvej 32
3600 Frederikssund

Forstander
Mette Brunberg
Telefon: 30 43 82 70
Mail: mette.brunberg@regionh.dk


Personaleleder
Dorthe Grubbe
Telefon: 21 59 79 50
Mail: ​dorthe.grubbe@regionh.dk


Faglig leder - Åbjerggård
Jytte Jørgensen
Telefon: 21 59 79 60
Mail: jytte.schoeler.joergensen@regionh.dk


Faglig leder - Margueritten
Magnus Bilsøe Mortensen
Telefon: 61 16 39 80
Mail: magnus.bilsoee.mortensen@regionh.dk


Vagtplanlægger - Åbjerggård
Charlotte Egholm Rasmussen​
Telefon: 23 83 40 61
Mail: charlotte.egholm.rasmussen@regionh.dk​

Vagtplanlægger - Margueritten
Ann-Mari Matzen
Telefon: 20 43 06 45
Mail: ann-mari.matzen@regionh.dk


Økonomi
Jannie Petersen
Telefon: 38 66 80 16
Mail: Jannie.Petersen.01@regionh.dk


Sagskoordinator - Åbjerggård
Sofie Evald Ravn
Telefon: 21 13 79 73 
Mail: Sofie.Evald.Ravn@regionh.dk

Sagskoordinator - Margueritten 
Sarah Fritzen
Telefon: 38 66 80 09
Mail: sarah.fritzen@regionh.dk

Organisationskonsulent
Eva Bøgestrøm
Telefon: 21 54 81 99
Mail: eva.boegestroem@regionh.dk

 
 Sygeplejerske
 Henriette Løve
 Telefon: 30 25 28 28
 Mail: henriette.stenlien.von.hadeln.loeve.01@regionh.dk


HR-koordinator
Stine Toft Christensen
Telefon: 91 17 64 84
Mail: Stine.Toft.Christensen@regionh.dk

Margueritten

Telefonomstilling: 38 66 80 00

Afdelingstelefon, Kilden, Sletten, Engen og Gården
Telefon: 51 44 54 17

Kent.Busk.Mortensen@regionh.dk


Pedel
Kent Busk Mortensen
Telefon: 51 44 54 07
Mail: Kent.Busk.Mortensen@regionh.dk

Køkken
Hanna Larsen
Mail: hanna.ruth.larsen@regionh.dk

 

Åbjerggård 

Telefonomstilling: 38 66 80 00

Afdelingstelefon, Bjerget, Åen og Dalen
Telefon: 20 49 65 03

Kent.Busk.Mortensen@regionh.dk
Pedel
Erik Skovgaard
Telefon: 40 23 45 84
Mail: Erik.Skovgaard.Jespersen@regionh.dk

Redaktør